Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Grushti i shtetit shtangu dhe "çoroditi" Erdoganin, ja momenti dramatik kur e merr vesh! (VIDEO)

Video: 
Grushti i shtetit shtang dhe "çorodit" Erdoganin, ja momenti dramatik kur e merr vesh! (VIDEO)

Postuar: 16/07/2016 - 13:10

Mediat në Turqi kanë publikuar një video, ku sipas tyre, duket momenti kur truproja njofton presidentin turk, Erdogan, për tentativën e ushtarakëve për grusht shteti.
 
Presidenti shtanget për një moment dhe më pas largohet nga salla ku po zhvillohej aktiviteti.
 
Avioni i presidentit turk u ul në Stamboll pas dështimit të tentativës për grusht shteti. Për më shumë se tre orë, tanket e ushtrisë dhe disa helikopterë F16 pushtuan Ankaranë dhe Stambollin.
 
Në kryeqytetin turk pati përleshje mes ushtarakëve që i qëndruan besnikë presidentit dhe puçistëve që tentuan grushtin e shtetit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 23:50

Shirat e rrëmbyeshëm bora dhe ngricat kanë shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike në dhjetëra e qindra shtëpi në Francën juglindore.

Postuar: 16/11/2019 - 22:07

Disa qindra njerëz pritën sot kthimin në portin e përhershëm të aeroplanmbajtëses së dytë dhe m

Postuar: 16/11/2019 - 21:46

Një studimi gjerë ndërkombëtar i drejtuar nga universitetet e Stanford dhe të Neë York në SHBA

Postuar: 16/11/2019 - 21:22

Shkencëtarët e agjencisë amerikane hapësinore pretendojnë së fundmi se një asteroid sa një fush

Postuar: 16/11/2019 - 20:52

Një studim i ri thotë se rreth katër milionë vjet më parë pararendësit e njeriut e kishin truri

Postuar: 16/11/2019 - 20:43

Protestuesit e quajtën dorëheqjen e Moralesit si një "grusht shteti" dhe i bënë thirr

Postuar: 16/11/2019 - 18:43

Një stacion meteorologjik në Mbretërinë e Bashkuar e ka regjistruar vjeshtën më të lagësht në h