BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Habit me veprimin e tij, dikur një kritik i Papa Françeskut ndërsa sot i puth dorën, presidenti argjentinas takim "kokë më kokë" me Atin e shenjtë

Habit me veprimin e tij, dikur një kritik i Papa Françeskut

Papa Françesku është takuar ditën e sotme me bashkatdhetarin e tij dhe presidentin argjentinas, Javier Milei. Milei dikur një kritik i fortë i Papa Françeskut u takua me të ditën e sotme gjatë një ceremonie në Vatikan.

Papa Françesku drejtoi një ceremoni në bazilikën e Shën Pjetrit për argjentinasen Maria Antonia de Paz y Figueroa, një grua e shekullit të 18-të që hoqi dorë nga pasuria e familjes së saj për t'u përqëndruar në bamirësi dhe punën e saj misionare. Milei u ul në rreshtin e parë për të parë meshën dhe në fund foli shkurt me Papën. Presidenti argjentinas pritet të ketë nesër një takim private me Papën. Para se të kandidonte për president, Milei e kishte fyer Papën në terma të ashpër.

"Papa është argjentinasi më i rëndësishëm në histori”, tha dje kreu i shtetit të Argjentinës për Radio Mitre. Në intervistën e tij në radio tha se ai priste me padurim për "një dialog shumë konstruktiv" me Françeskun dhe shpresonte se shëndeti i papës 87-vjeçar do të ishte mjaft i mirë për të udhëtuar në Argjentinë.

Më të lexuarat