BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x

Bota

Hetimet ndaj ish-presidentit amerikan Doland Trump/ Zëri i Amerikës zbardh skenaret se çfarë pritet: Juria e madhe e Manhatanit...

Hetimet ndaj ish-presidentit amerikan Doland Trump/ Zëri i Amerikës

Juria e madhe e Manhatanit që ka dëgjuar dëshmitë në lidhje me paratë e paguara në emër të ish-presidentit Donald Trump nuk do të mblidhet më këtë javë për të shqyrtuar prova për këtë çështje.

Kjo do të thotë se nëse do të ketë një vendim për një aktakuzë të mundshme, kjo nuk do të ndodhë deri javën e ardhshme, thanë të martën dy persona që kanë dijeni për këtë çështje.

Juria u mblodh të hënën dhe një mik i vjetër i zotit Trump dhe dëshmitar i mundshëm me rëndësi për hetimin u pa të largohej nga ndërtesa ku po mblidhej juria e madhe.

Juria e madhe është mbledhur rregullisht të hënave dhe të mërkurave pasdite, por nuk mbajti seancë të mërkurën e kaluar dhe u mblodh të enjten e kaluar për çështje të tjera.

Ish-presidenti Trump deklaroi më 18 mars në platformën e tij të mediave sociale, se ngritja e akt-akuzës ishte e pashamngshme dhe tha se priste të arrestohej të martën e kaluar.

Përfaqësuesit e tij thane më pas se nuk kishin marrë ndonjë sinjal të tillë për një kohë të mundshme arrestimi nga prokurorët e Manhatanit.

Zyra e Prokurorit të Qarkut të Manhatanit, e cila drejton hetimin, ka ndërmarrë disa hapa që shihen si sinjalizues se mund të jetë pranë përfundimit të hetimit, përfshirë një thirrje për të dëshmuar për zotin Trump.

Megjithatë, statusi i saktë i hetimit mbetet i paqartë.

Personat që konfirmuan se nuk pritej ndonjë veprim shtesë në lidhje me ish-presidentin Trump këtë javë nuk ishin të autorizuar të flisnin publikisht për procedurat sekrete të jurisë së madhe dhe e bënë këtë në kushte anonimiteti. Prokurori i Qarkut nuk ka komentuar. /Zeri i Amerikes