BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Bota

Hidhen akuza të rënda ndaj Erdoganit, i bëjnë thirrje urgjente presidentit: Ka humbur 150 tonelata me ar të Bankës Qëndrore. Ku ndodhet?

Hidhen akuza të rënda ndaj Erdoganit, i bëjnë thirrje

Akuza të forta kanë ardhur nga opozita në adresë të Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, pasi ky i fundit pretendohet se ka humbur 150 ton ar të Bankës Qëndrore.

Opozita e ka ngritur këtë si çështje zyrtare në parlament dhe pyet Erdoganin se ku ndodhen tonelatat e arit.

Në fakt zgjedhjet e ardhshme në Turqi mbahen në qershor të 2023, por opozita turke riaktivizohet në sulmet ndaj Erdogan.

Më të lexuarat