BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Bota

“Hiroshima 2” po vjen, Koreja e Veriut kërcënon hapur SHBA, zbulohet arma e frikshme që po ndërton

“Hiroshima 2” po vjen, Koreja e Veriut kërcënon hapur

Diktatori Kim Jong-un kaloi një “siklet” të madh këtë javë, para syve të botës, kur një tentativë e lëshimit të satelitit spiun dështoi, duke rënë në det. Megjithatë, lëshimi i dështuar i satelitit spiun i Koresë së Veriut është në fakt vetëm një shpërqendrim nga një kërcënim shumë më i madh. Brandon Weichert, analist gjeopolitik dhe autor i librit “Hapësira fituese: Si Amerika mbetet një superfuqi”, tha se Koreja e Veriut synon testimin dhe përsosjen e teknologjisë së raketave balistike, e cila do të përdoret për të dërguar potencialisht ngarkesa shkatërruese në objektiva të largëta, si për shembull në Shtetet e Bashkuara. Komentet e Weichert vijnë pasi Pheniani pretendoi se testoi me sukses një raketë balistike ndërkontinentale me lëndë djegëse të ngurtë (ICBM) për herë të parë në prill të këtij viti. Kim paralajmëroi se arma vdekjeprurëse do t'i bënte armiqtë e Koresë së Veriut "të vuajnë nga një frikë e pafundme".Megjithatë, Weichert pretendon sekoreano-veriorët i kanë përsosur aftësitë e tyre të armëve bërthamore, saqë ka të ngjarë të kenë teknologjinë Electromagnetic Pulse (EMP). Dr William R. Forstchen, një anëtar i fakultetit në Kolegjin Montreat, tha se një sulm EMP "krijohet duke shpërthyer një armë bërthamore të lëshuar me raketë mbi atmosferën e Tokës rreth 200 milje lart". Ai shtoi: "Kur bomba shpërthen, rreth katër herë më e madhe se një bombë e Hiroshimës, ajo krijon një shkarkesë elektrostatike të quajtur Efekti Compton, i cili kaskadon deri në sipërfaqen e Tokës dhe shkatërron rrjetin elektrik".Weichert dyshon se Koreja e Veriut mund të kërcënojë edhe SHBA-në me këtë lloj sulmi në të ardhmen dhe pasojat do të ishin pa dyshim katastrofike.

Më të lexuarat