Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Histori tronditëse nga Genova: Shuhet familja italiane, po shkonin për drekë te gjyshi

Postuar: 15/08/2018 - 10:04

Histori tronditëse vijnë nga Genova, ku ditën e martë një tragjedi e madhe shkaktoi vdekjen e 35 personave, ku dy prej të cilëve janë shqiptar. Ishte ora 11:30 kur ura Morandi u shemb dhe zuri poshtë saj shumë makina. Ditën e sotme mediat italiane kanë publikuar listën e personave që humbën jetën në atë tragjedi.

Në mesin e 35 viktimave është dhe një familje italiane, e cila u shua e tëra. Roberto Robbiano, bashkëshortja e tij Ersilia Piccinino dhe djali i tyre vetëm 7 vjeç e gjysmë, Samuele u nxorën të vdekur nga rrënojat ditën e djeshme.

Ata ishin nisur për drekë te gjyshi. Ishte vetëm një rrugë e shkurtër të cilën e bënin çdo ditë por dje ishte hera e fundit që kalonin ata urë të tmerrit që u mori jetën. Familjarët e tyre i prisnin për drekë kur lajmi në media mori dhënë. U përpoqën t’i merrnin në celular por çdo gjë ishte e kotë makina e tyre u përpi nga ura.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.