BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Histori prekëse/ Gjyshi e dërgoi në jetimore kur ishte vetëm 2-vjeç, përballet me të pabesueshmen pas 48 vitesh (FOTO)

Histori prekëse/ Gjyshi e dërgoi në jetimore kur ishte vetëm

Në moshën 2-vjeçare, Kirk u dërguar në një jetimore vietnameze. Ai u rrit duke besuar se prindërit e tij biologjikë kishin vdekur në Luftën e Vietnamit. Por kjo nuk ndodhi. Për 48 vjet, Kirk nuk e kishte idenë se nëna e tij biologjike, Thanka ishte ende gjallë. Thanka, 17 vjeçe mbeti shtatzënë gjatë Luftës së Vietnamit.

Babai i saj nuk e miratoi shtatzëninë e saj, kështu që ajo jo vetëm që nuk u martua, por babai i fëmijës ishte amerikan. Për të ky ishte një fakt i papranueshëm.

Menjëherë pas lindjes së nipit, babai i Thankas e ka larguar atë nga ajo. Babai biologjik i fëmijës, një ushtar amerikan, u transferua në një bazë tjetër ushtarake dhe nuk mësoi kurrë për shtatzëninë. Çifti në fund humbi çdo kontakt.

Thankai kaloi pothuajse pesë dekada duke shpresuar të ribashkohej me djalin e saj. Në vitin 2015, ajo u regjistrua në një faqe interneti të bazës së të dhënave të ADN-së me shpresën se djali i saj do të bënte të njëjtën gjë.

Ndërkohë, Kirk, tashmë i martuar me fëmijë ndjeu hezitim për të bërë një kërkim në internet. Por gruaja e tij e bindi që ta provonte.

Brenda disa ditësh pas dorëzimit të ADN-së së tij, Kirk mori një email nga një grua që i kërkonte ta telefononte. Në fillim ai besoi se gruaja kishte gabuar.

Shikoni më poshtë disa foto emocionuese nga moment ii ribashkimit nënë e bir pothuajse pas 50 vitesh.

Histori prekëse/ Gjyshi e dërgoi në jetimore kur ishte vetëm

Histori prekëse/ Gjyshi e dërgoi në jetimore kur ishte vetëm

Histori prekëse/ Gjyshi e dërgoi në jetimore kur ishte vetëm

Më të lexuarat