BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x
BREAKING NEWS

“Në dhomë ndodhej gruaja dhe dy fëmijë të vegjël”, Dumani rrëfen grabitjen e dështuar në shtëpinë e Talo Çelës: Shkuam për 500 mijë euro por morëm vetëm...

“Në dhomë ndodhej gruaja dhe dy fëmijë të
x
BREAKING NEWS

Klodiana Lala zbulon se çfarë përfiton Nuredin Dumani pas dëshmive që tronditën botën e krimit: Kjo është vetëm një pikënisje

Klodiana Lala zbulon se çfarë përfiton Nuredin Dumani pas
x
BREAKING NEWS

SPAK zbulon krahun e djathtë të Nuredin Dumanit, kryenin krime bashkë (Emri)

SPAK zbulon krahun e djathtë të Nuredin Dumanit, kryenin krime
x
BREAKING NEWS

Ç’tregon ‘Plumbi i Artë’? Artan Hoxha zbërthen emrin e koduar të operacionit që shkatërroi tetë grupe kriminale

Ç’tregon ‘Plumbi i Artë’? Artan Hoxha
x

Bota

Historia që po bën xhiron e botës! Qeni i shpëton jetën vajzës në stuhinë e borës: Qëndrojnë 18 orë të përqafuar në temperatura -11 gradë C

Historia që po bën xhiron e botës! Qeni i shpëton jetën

Një nxënëse i mbijetoi mrekullisht një nate të ftohtë në një stuhi dëbore duke përqafuar një qen endacak për ngrohtësi. Vika Z. u gjet e përqafuar me një qen endacak nën një ballkon të ulët. Ajo u gjet gjysmë milje larg shtëpisë pasi humbi rrugën e saj nga shkolla për në shtëpi. Ishulli Sakhalin, në Rusi është i njohur për dimrat e tij shumë të ftohtë, ku temperaturat bien në -11 gradë Celsius, tha policia. Stuhia çoi në reshje dëbore më shumë se 2 metra të thella, të cilat bllokuan dyert dhe dritaret, duke arritur deri në katin e parë në disa zona. Vajza e vogël u gjet pas më shumë se 18 orëve kërkime pasi ajo ishte zhdukur teksa po kthehej nga shkolla.

Për të mbajtur veten gjallë, ajo ishte përqafuar një qen me gëzof për për të qendruar ngrohtë. Kur u gjet, Vika ishte shtrirë në një dyshek nën një ballkon të ulët ku qentë strehoheshin për t'i shpëtuar stuhive. Olesya Voznyuk, një zyrtare në Komitetin Hetues, tha: