Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Bota

Historia rrëqethëse që po bën xhiron e botës! Nëna prej 3 javësh në koma prej COVID-19, nuk e di që i biri iu mbyt në lumë

Historia rrëqethëse që po bën xhiron e botës! Nëna

Nëna prej tre javësh e shtruar në gjendje kome me Covid nuk e ka idenë se djali i saj 18-vjeçar u mbyt në lum, në një nga ditët e nxehta të vitit.

Muhammed Bilal Zeb, 18 vjeç, nga Bradford, West Yorkshire, ishte duke notuar në lumin piktoresk "Linton Falls", pranë Grassington, ndërsa temperaturat shkuan mbi 30 gradë.

Ekipet e shpëtimit dhe disa të pranishëm u përpoqën të shpëtonin Muhamedin, por nuk ia dolën dot.

Ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Një zëdhënës nga Policia e Yorkshireshire së Veriut tha që ata ishin kontaktuar në mëngjesin e fundjavës së kaluar, mbi 18-vjeçarin që u mbyt.

Një postim në Facebook miqtë e tij konfirmuan se Muhamedi ishte martuar pesë javë më parë, kurse nëna e tij ndodhet në gjendje të rëndë, e shtruar me Covid, nën kujdesin intensiv, në një spital të Mançesterit.

"Muhamed Bilal Zeb për fat të keq ndërroi jetë, duke u mbytur në lumë.  Bilal ishte martuar 5 javë më parë".

"A mund të luteni të gjithë për nënën e tij që është e shtruar në spitalin e Manchester për shkak të COVID-19, prej 3 javësh. Ajo as nuk e di asgjë për vdekjen e birit të saj", shkruan në Facebook miqtë e 18-vjeçarit, i cili ndërroi jetë tragjikisht këtë javë.

Mijëra njerëz kanë shprehur ngushëllimet e tyre për familjen pas tragjedisë.

Më të lexuarat