BREAKING NEWS

Publikohet fotoja, ky është zyrtari i larë që u arrestua sot nga SPAK

Publikohet fotoja, ky është zyrtari i larë që u arrestua sot
x

Bota

HISTORIKE! Dhoma e Përfaqësuesve voton pro inkriminimit të Donald Trump, ja sa republikanë e tradhtuan presidentin amerikan

HISTORIKE! Dhoma e Përfaqësuesve voton pro inkriminimit të Donald

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar pro inkriminimit të Donald Trump, si të përfshirë në nxitjen e protestës të dhunshme në SHBA, ku mbetën të vrarë 5 persona, 4 protestues dhe një polic.

Votave të demokratëve iu shtuan edhe ato të 10 republikanëe, të cilët votuan kundër presidentit të zgjedhur nga vetë ata.

Tashmë vendimi përfundimtar do t’i takojë Senatit, i cili do të vendosë nëse Donald Trump do të shkarkohet apo do të qëndrojë në detyrë deri në 20 janar.