BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Bota

Hollivudi në zi! Nuk ja doli të fitonte betejën me kancerin, ndërron jetë aktori i njohur

Hollivudi në zi! Nuk ja doli të fitonte betejën me kancerin,

Peter Scolari ka ndërruar jetë pas nje beteje dy vjeçare me kancerin. Aktori, që u bë i famshëm së bashku me Tom Hanks në “Bosom Buddies” ndërroi jetë të premten në mëngjes në moshën 66-vjeçare. Lajmin e konfirmoi për CNN menaxherja e tij, Ellen Lubin Sanitsky.

Scolari u shfaq në shumë filma dhe seri televizive gjatë karrierës së tij, duke përfshirë “Neëhart”, “Murphy Broën” dhe “The Good Fight”. Scolari u nominua tre herë për një Emmy për rolin e tij në “Neëhart”, dhe përfundimisht fitoi trofeun në vitin 2016 me interpretimin në “Girls”.

Ishte “Bosom Buddies” që e bëri Scolari një yll. Ai dhe Hanks luajtën si shokë dhome që visheshin si gra në mënyrë që të mund të jetonin në një apartament të përballueshëm në një ndërtesë vetëm për gratë.

Scolari ishte gjithashtu një aktor i arrirë i skenës, duke u shfaqur në Broadëay duke përfshirë “Hairspray” dhe “Ëicked”. Ai gjithashtu u shfaq në skenë me Hanks në “Lucky Guy” në 2013.

Hollivudi në zi! Nuk ja doli të fitonte betejën me kancerin,

Më të lexuarat