BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Bota

Horror/ Nëna mbyt dy fëmijët e mitur, tenton dhe me të tretin dhe pastaj merr vendimin drastik ndaj vetes, reagon Policia: Kjo është një tragjedi e paimagjinueshme

Horror/ Nëna mbyt dy fëmijët e mitur, tenton dhe me të

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një nënë 32-vjeçare ka mbytur dy fëmijët e saj të mitur, ndërsa ka tentuar të mbysë edhe të tretin.

Mediet e huaja shkruajnë se pas kësaj, 32-vjeçarja ka tentuar t’i japë fund jetës së saj, duke u hedhur nga dritarja, por nuk ia ka dalë. 32-vjeçarja Lindsay Clancy, akuzohet për tre vepra penale, për dy vrasje me mbytje, të vajzës së saj 5-vjeçare dhe të birit 3-vjeçar. Ndërsa vepra penale e tretë është vrasje në tentativë, pasi për fat të mirë fëmija i tretë nuk vdiq.

Aktualisht 32-vjeçarja ndodhet në spitalin e Bostonit, pasi mori lëndime të rënda trupore kur tentoi të vriste veten, duke u hedhur nga dritarja.

“Kjo është një tragjedi e paimagjinueshme, e pakuptimtë dhe hetimi është në vazhdim”, tha policia.

Hetuesit po shqyrtojnë mundësinë që Clancy vuante nga depresioni pas lindjes. Familjarët e saj thanë se janë në gjendje shoku.