BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Bota

Horror! Talebanët i presin kokën volejbollistes 18-vjeçare

Horror! Talebanët i presin kokën volejbollistes 18-vjeçare

Militantët talebanë dyshohet se i kanë prerë kokën 18-vjeçarjes Mahjabin Hakimi, pjesë e ekipit kombëtar të volejbollit për vajza të reja.

Lajmin e ka dhënë trajnerja e 18-vjeçares, Suraya Afzali. Sipas deklaratës së saj, vajza është masakruar që në fillim të muajit Tetor.

“Vdekja e tmerrshme u bë publike vetëm kohët e fundit, sepse talebanët kërcënuan familjen e vajzës që të mos i tregonin askujt”, ka treguar trajnerja.

Ajo ka vendosur të flasë, pasi fotot e kokës së prerë të 18-vjeçares kanë qarkulluar kudo në rrjete sociale.

“Të gjithë lojtaret e ekipit të volejbollit janë në një situatë shumë të keqe dhe dëshpëruese. Të gjithë janë detyruar të ikin dhe të jetojnë në vende të panjohura", ka shtuar Afzali.