BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Bota

Humbje e madhe për Kremlinin, vdes në rrethana të dyshimta aleati i ngushtë i Putin

Humbje e madhe për Kremlinin, vdes në rrethana të dyshimta aleati

Një tjetër zyrtar i lartë rus ka humbur jetën në mënyrë të pashpjegueshme, teksa numri i të vdekurve të aleatëve të Vladimir Putin vijon të rritete.

Mediat e huaja bëjnë me dije se ekspert i lartë rus i aviacionit, Anatoly Gerashchenko që ka punuar si drejtues i Institutit të Aviacionit të Moskës (MAI), ka vdekur pasi u rrëzua nga shkallët.

“Më 21 shtator 2022, Anatoly Nikolaevich Gerashchenko, Doktor i Shkencave Teknike, profesor, këshilltar i rektorit të Institutit të Aviacionit të Moskës, ndërroi jetë si pasojë e një aksidenti”, tha shërbimi për shtyp i organizatës.

Zyrtari kishte marrë Medaljen e Rusisë të Urdhrit për Shërbimet ndaj Atdheut, Klasi i Parë, dhe ishte një profesor i shquar me më shumë se 50 botime shkencore, i cili mbeti si këshilltar me ndikim pas daljes në pension në 2015.

Vdekja e tij shumë e dyshimtë vjen më pak se dy javë pasi njeriu kryesor i Vladimir  Putin për zhvillimin e burimeve të mëdha të Arktikut të Rusisë ‘ra në det’ nga skafi ndërsa lundronte në brigjet e Paqësorit të vendit dhe humbi jetën.