Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Bota

I dalin pamjet monstrës/ Virusi që po bën namin tani ka një imazh

Imazhet e shpërthimit aktual të koronavirusit të ri deri më tani kanë qenë shumë njerëzore: pasagjerë të avioneve që mbajnë maska, turistët e bllokuar në anijet e lundrimit, punonjësit e mjekësisë që mbajnë kostume mbrojtëse.

Por, pamjet e reja të virusit na tregojnë se si duket afër.

I dalin pamjet monstrës/ Virusi që po bën namin tani ka një

Këto imazhe u bënë duke përdorur mikroskop elektronikë të skanimit dhe të transmetimit në Institutin Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në Hamilton.

Sipas ekspertëve, imazhet duken mjaft të ngjashme me virusin e mëparshëm MERS-CoV (sindromi i sindromës së frymëmarrjes në Lindjen e Mesme, i cili u shfaq në vitin 2012) dhe ai SARS-CoV (koronavirus i sindromës së rëndë respiratore akute, e cila u shfaq në 2002).

Më të lexuarat