Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I dolën email-et ku shante Trump, ambasadori britanik në SHBA bën lëvizjen që se priste askush

Postuar: 10/07/2019 - 13:45

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Sir Kim Darroch, ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas një debati të lindur pas publikimit të e-maileve në të cilat ai kritikonte administratën e Presidentit amerikan Donald Trump.

Vetë ambasadori u etiketua “një njeri shumë budalla” nga Trump, në përgjigje të zbulimit të e-mail-eve ku ai e cilësonte administratën e tij si “të ngathët dhe të paaftë”.

Zyra e Minsitrisë së Jashtme konfirmoi dorëheqjen e Darroch të mërkurën, duke thënë edhe se në letrën e dërguar, ambasadori thoshte se e kishte të pamundur të vazhdonte të bënte punën e tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.