BREAKING NEWS

Detaje të reja për vajzën e showbizz-it e implikuar në botën e krimit/ Si i ndihmoi Marina Fara dhe mikesha e saj dy transportuesit e drogës t’i arratisen policisë (Telefonata që e 'fundosi')

Detaje të reja për vajzën e showbizz-it e implikuar në
x

Bota

I doli videoja duke u masturbuar, kandidati tërhiqet nga gara, rrëfehet i penduar: Unë e dija ashpërsinë e jetës politike, por familja ime nuk e meriton këtë

I doli videoja duke u masturbuar, kandidati tërhiqet nga gara,

Ka rënë pre e një shantazhi, Benjamin Griveaux, pas këtij skandali ka reaguar vetë Griveaux, ku u shpreh se, “një faqe në internet dhe rrjete sociale ka filluar sulme të egra në lidhje me jetën time private. Familja ime nuk e meriton këtë. Askush nuk duhet t’i nënshtrohet një abuzimi të tillë. “- u shpreh ai.

Kandidati i preferuar i presidentit francez, Emmanuel Macron, për zgjedhjet lokale si kryetar i Parisit, është tërhequr nga gara pas publikimit të një videoje seksi, ku ai shfaqej duke u masturbuar. 

Pamjet u publikuan të mërkurën, në një faqe në internet, me mesazhe seksuale që Griveaux ia dërgonte një gruaje.  “Për më shumë se një vit, familja ime dhe unë i nënshtrohemi shpifjeve, gënjeshtrave, thashethemeve, sulmeve anonime, zbulimit të bisedave private të vjedhura dhe kërcënimeve me vdekje,” tha Griveaux. “Sikur të mos mjaftonte kjo, dje u arrit një nivel i ri.” Ai tha se nuk ishte i gatshëm të ekspozojë më tej familjen e tij.

Në Paris, është fundi për Griveaux. Kandidati kryesor i Macron, deputet i La Republique, nuk e komentoi origjinalitetin e këtyre imazheve dhe videove:

“Duke shpallur kandidaturën time për Bashkinë e Parisit, unë e dija ashpërsinë e jetës politike. Ky përrua baltë më preku, por më së shumti dëmtoi ata që  dua. Sikur të mos mjaftonte kjo, dje u kalua një fazë e re, një faqe interneti transmetoi sulme të mbrapshta duke sulmuar jetën time private. Familja ime nuk e meriton këtë. Askush, thellë poshtë, nuk duhet t’i nënshtrohet kurrë një dhune të tillë. “

A është false video apo jo? Benjamin Griveaux nuk synon të kundërshtojë faktet. Këto mesazhe erotike duket se janë shkëmbyer me një grua, në maj 2018, kur ai ishte zëdhënës i qeverisë. “Ai e pranon se nuk ishte gjëja a më e mirë që ai kishte”, i rrëfen një nga të afërmit e tij për Le Monde. Por bëhej fjalë për biseda me pëlqim mes dy të rriturve. Asgjë e paligjshme. “

Mundësia e një kundërsulmi ligjor lind edhe për ish-kandidatin, edhe nëse pyetja nuk është vendosur ende. “Ekziston një shkelje serioze e intimitetit, duke shkelur kodin civil, si dhe kodin penal, komenton Richard Malka, avokati i Benjamin Griveaux, i intervistuar nga Le Monde. Privatësia përdoret për të destabilizuar një njeri dhe e bën atë të ndyrë. Ligji nuk e lejon këtë. Avokati parizien, specialist në çështjet e shtypit, megjithatë pranon se “ndjekja efektive e këtij lloji të botimit është e vështirë”.  Burimi: Le Monde