BREAKING NEWS

“Kryebashkiaku Veliaj ruhet nga ...”/ Hoxha del me deklaratë të fortë dhe tregon çfarë rrezikojmë: Krimi ka kapërcyer vijat e kuqe, masa ekstra të sigurisë pas…

“Kryebashkiaku Veliaj ruhet nga ...”/ Hoxha del me deklaratë
x

Bota

I infektuari me koronavirus rrëfen momentin e dhimbshëm: Dy persona vdiqën para syve të mi

I infektuari me koronavirus rrëfen momentin e dhimbshëm: Dy persona

Një shef teknologjie nga Britania u sëmur rreth dy javë më parë pasi kaloi një mbrëmje jashtë në Londër. Ai u përpoq të luftonte koronavirusin në shtëpi, por shkoi me urgjencë në spital pasi filloi kollitja e pakontrollueshme që po e linte pa frymë.

"Dy pacientë ndërruan jetë para syve të mi. Një burrë të moshuar nuk e pashë më. Infermierja më tha që kishte vdekur. Një burrë tjetër u dërgua në kujdes intensiv, por nuk ia doli. Edhe ai ishte i vjetër, si dhe kishte sëmundje të mëparshme. Por ishte gjysh, baba dhe bashkëshort. Ai do i mungojë të afërmve", tha Jozef.