Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“I ngulëm thikën, pastaj i ramë me çekiç”, tre motrat rrëfejnë si e vranë të atin në mënyrë makabre dhe zbulojnë arsyen e tmerrshme pse e bënë

Postuar: 09/10/2019 - 19:42

Zbardhet dëshmia e motrave ruse, të cilat disa muaj më parë vranë babain e tyre në mënyrë makabre.Në video vajzat rikrijonë skenën e ngjarjes, dhe ato tregojnë se si e kanë vrarë  të atin e tyre.

Versioni që vajzat tregojnë për ngjarjen, në videon e publikuar, nuk është i njëjtë me versionin që vajzat i thanë policisë, kur e lajmëruan për vrasjen që kishin bërë.
 
Krestina, Angelina dhe Maria, përkatësisht 19, 18 dhe 17 vjeç , thane se ato e vranë babain e tyre për t’u vetëmbrojtur nga abuzimi seksual dhe nga dhuna fizike që ai ushtronte mbi to.Në telefonatën që Maria i ka bërë policisë natën e ngjarjes, ajo thotë që babai i saj po i ndiqte nga pas me një thikë në dorë, ndaj atyre i’u desh t’a vrisnin atë.
Por në videon e publikuar, vajzat tregojnë se babai ishte i ulur në karrigen e tij, në momentin që ato e kanë vrarë.
 
Dëshmia e plotë:
 
Në videon e policisë në vendin e ngjarjes,  Maria tha: ‘Ai ishte ulur në këtë kolltuk, në atë cep.
 
Unë dhe Angelina u afruam nga mbrapa, ajo kishte një çekiç, unë kisha një thikë.’
 
Angelina tha se kishte përgatitur ushqim për babanë e tyre të divorcuar me të cilin jetonin.
 
“Atëherë ne thamë – le të përpiqemi, të marrim një rrezik,” tha Angelina.
 
‘Dhe ne pyetëm motrën tonë më të madhe, kështu që ajo na ndihmoi dhe ne i hodhëm atij spraj djegës tek sytë”
 
‘Unë isha në të majtë, Maria në të djathtë.Ajo së pari e goditi atë me thikë.
Ai u zgjua.Pastaj unë e godita me çekiç. Dy herë.
 
“Pastaj ai u kthye dhe po pyeste: çfarë po ndodh? çfarë po ndodh?
 
Një detektiv pyeti: ‘Ai nuk e kuptoi se çfarë po ndodh?’
 
Angelina pranoi se babai i saj nuk e kuptoi seç po ndodhte.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 17:00

Një vajzë në Rusi u dënua me 13 vite burg pas vrasjes makabër që i bëri të motrës 17 vjeçare në 2016-ën.

Postuar: 22/10/2019 - 16:33

Moti i keq ka sjelle probleme të mëdha në veriun e Italisë.

Postuar: 22/10/2019 - 15:54

Partia Liberale e kryeministrit kanadez Justin Trudeau ka arritur të ruajë pushtetin në zgjedhj

Postuar: 22/10/2019 - 15:47

Policia norvegjeze qëlloi sot ndaj njeriut që me një ambulancë të vjedhur tentoi të vriste një

Postuar: 22/10/2019 - 15:07

Pesëmbëdhjetë policë u vranë të martën në një sulm në provincën Kunduz të Afganistanit.

Postuar: 22/10/2019 - 14:59

Gjatë një vizite në Idlib, zonë kjo e rikthyer nën kontrollin e ushtrisë siriane që nga fillimi

Postuar: 22/10/2019 - 13:37

Ministrja gjermane e Mbrojtjes ka kërkuar krijimin e një zone të sigurisë në veri të Sirisë, që d