BREAKING NEWS

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person
x
BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x

Bota

I pastroi gjakun nga fytyra e të porsalindurit, infermierja shokohet nga ajo çfarë shikon në ballin e tij (FOTO)

I pastroi gjakun nga fytyra e të porsalindurit, infermierja shokohet nga

Ka diçka të veçantë në këtë foshnjë që i tronditi të gjithë kur e panë. Pasi infermierja ia pastroi fytyrën, ai u argëtua. Sigurisht që nuk keni parë kurrë diçka të tillë më parë.

28-vjeçarja Keida Engin nga kryeqyteti turk, Ankaraja, sapo kishte sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, Sinarin. Ndërsa infermierja fshinte butësisht të porsalindurin, ajo vuri re diçka të çuditshme në ballin e tij.

Mbi vetullën e djathtë, kjo foshnje kishte një shenjë në formë zemre! Herën e parë që babai i Sinarit, Murati, e mbajti në krahë djalin e tij, nuk mund ta besonte: ‘U habita. Kur hodha një vështrim më të afërt në shenjën e tij, pashë se ajo dukej jashtëzakonisht si një zemër. Ishte shumë e vështirë për mua të mbaja lotët.’

Sinari u bë shpejt ylli i maternitetit dhe të gjithë mjekët dhe infermieret erdhën për të bërë foto me foshnjën.

Shinar tani është 14 muajsh dhe po rritet gjatë gjithë kohës. Prindërit e tij thonë se kudo që shkon, njerëzit e vënë re dhe emocionohen: ‘Kur dalim për shëtitje, të gjithë na buzëqeshin dhe e duan. Është një dhuratë e vërtetë nga Zoti. Askush nuk e sheh shenjën e tij në mënyrë të keqe.’ Është e qartë se një fëmijë i dashur!

I pastroi gjakun nga fytyra e të porsalindurit, infermierja shokohet nga