BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

I përgjigjet shqetësimeve për moshën e Biden, Shtëpia e Bardhë habit me deklaratën: Presidenti në vitin 2024 pritet...

I përgjigjet shqetësimeve për moshën e Biden, Shtëpia e

Shtëpia e Bardhë i është përgjigjur shqetësimeve lidhur me aftësinë e Presidentit Joe Biden për të kandiduar për një mandat të dytë për shkak të moshës së tij me këtë thënie: “80 është si 40-ta, a nuk e dinit?”.

Biden është Presidenti më i moshuar në historinë e SHBA dhe planifikon të kandidojë sërish për president në vitin 2024. Por zëdhënësja e shtypit për Shtëpinë e Bardhë Karine Jean Pierre u shpreh se u takon qytetarëve të thonë fjalën e tyre.

Ai u kritikua për moshën në vitin 2019, mori të njëjtat kritika në vitin 2020 dhe më pas edhe në vitin 2022. Por çdo herë, ai i ka mundur kundërshtarët e tij politikë.

Shumë qytetarë amerikanë janë të shqetësuar për moshën e Biden, si dhe për atë të kundërshtarit të tij republikan, Donald Trump, i cili është 77 vjeç.

Një sondazh i fundit i Gushtit zbuloi se 77 përqind e amerikanëve besojnë se Biden është shumë i moshuar për të qenë efektiv edhe për katër vjet të tjera.