Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I shpëtoi tragjedisë duke frenuar pak metra nga ‘gremina’, kamioni spostohet nga ura në Genova (Video)

Video: 

Postuar: 17/08/2018 - 11:29

Kamioni  i cili frenoi pak para se të shembej ura në Genova po bën xhiron e botës. Kamioni i cili po kalonte  në urën Morandi arriti të ndalonte shumë pranë ‘greminës’ është lëvizur nga vendi i ngjarjes.

Kanë qenë ekipet e forcave zjarrfikëse dhe policia ata kanë arritur të lëvizin prej urës, që duket aq e frikshme në pamje, mjetin, duke shmangur edhe automjete të tjera që qëndrojnë ende aty.
 
“Republica” shkruan se bashkë me kamionin, u spostuan prej aty të gjithë mjetet e tjera. Nga tragjedia e Genovas deri më tani janë konfirmuar 38 viktima, ndërsa dhjetra persona rezultojnë ende të zhdukur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.