BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

I shpëtuan aksidentit ajror, ja si u gjetën katër fëmijët e humbur prej 40-ditësh në pyjet e Amazonës

I shpëtuan aksidentit ajror, ja si u gjetën katër

Lajmi për gjetjen e katër fëmijëve të mitur në Kolumbi pas 40 ditësh që ato kanë qenë të humbur pas rrëzimit të avionit me të cilin udhëtonin ka bërë bujë në të gjithë mediat ndërkombëtare.

Mediat e huaja shkruajnë se vëllezërit e motrat, nga mosha 1 deri në 13 vjeç, kaluan javë të tëra duke u endur vetëm në xhunglën e dendur të Amazonës kolumbiane pasi nëna e tyre dhe pjesa tjetër e pasagjerëve të avionit vdiqën.

Më shumë se njëqind ushtarë, me ndihmën e qenve të trajnuar posaçërisht dhe dhjetëra indigjenë po kërkonin fëmijët në xhungël në kufirin e prefekturave Guaviare dhe Kaketa.

Ndër të tjera në media thuhet se ekipet e kërkim-shpëtimit për javë të tëra do të kishin hequr dorë nga shpresa shumë kohë më parë nëse nuk do të gjenin fruta të egra gjysmë të ngrënë, këpucë, strehimore të improvizuara dhe gjurmë në baltën dhe dheun që tregonin se fëmijët ishin gjallë.

Fëmijët, të moshës 13, 9, 4 dhe 1 vjeç, ishin anëtarë të fisit autokton Uitoto dhe, siç kishin theksuar të afërmit e tyre gjatë operacionit për gjetjen e tyre, dinin të mbijetonin në xhungël.