BREAKING NEWS

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e Posaçme merr vendimin për Nuredin Dumanin, pasi ‘zbërtheu’ prapaskenat e errëta të bandave që veprojnë në vendin tonë

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e
x
BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x

Bota

I tha “JO” dorëheqjes, Boris Johnson merr vendimin e papritur

I tha “JO” dorëheqjes, Boris Johnson merr vendimin e papritur

Boris Johnson sot njoftoi se masat e Covid-19 ose atë që ai e quan Plani B do të shfuqëzohet plotësisht të mërkurën e ardhshme duke e konsideruar kete si “dritën në fund të tunelit”.

Pasaportat vaksinave së bashku me kërkesën për të mbajtur maska ????nuk do të jenë më në fuqi. Udhëzimi për të punuar nga shtëpia është hequr menjëherë që do të thotë që britanikët mund të kthehen në zyrë nesër. Rregullat e mbetura do të skadojnë më 26 janar që do të thotë se ndryshimet do të fillojnë të enjten në mëngjes.

“Kabineti arriti në përfundimin se për shkak të fushatës së jashtëzakonshme të dozave përforcuese, së bashku me mënyrën se si publiku i është përgjigjur masave të Planit B, ne mund të kthehemi në Planin A në Angli dhe të lejojmë që rregulloret e Planit B të skadojnë.”- tha Johnson.

Johnson u ndje gjithashtu i shfajësuar për rezistimin e thirrjeve për të vendosur masa më të ashpra ndërsa Omicron u rrit gjatë Krishtlindjeve.

“Shumë kombe në të gjithë Evropën kanë duruar bllokime të mëtejshme dimërore… Ndërsa ne duhet të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm, të dhënat po tregojnë se herë pas here, kjo qeveri mori vendimet më të vështira, apo jo.”- shtoi ai.

Konkretisht nga e enjtja në Britanine e Madhe:

-Do të nxiten të mbajnë maska ??në vende të mbushura me njerëz, por nuk do të gjobiten për refuzimin e tyre.

-Në të njëjtën kohë, pasaportat e Covid-it do të hiqen, por vende të mëdha mund të zgjedhin t’i përdorin ato nëse dëshirojnë.

-Udhëzimi për të punuar nga shtëpia do të hiqet, me punëtorët që pritet të kthehen në zyrat e tyre.

-Rregulli i vetëm i mbetur do të jetë kërkesa për t’u izoluar për pesë ditë pas testimit pozitiv për Covid, të cilin Johnson gjithashtu dëshiron ta heqë në mars.

 

Më të lexuarat