BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x

Bota

“I zmbrapsëm pushtuesit”, ushtria ukrainase rrëfen sulmet e rënda nga Rusia

“I zmbrapsëm pushtuesit”, ushtria ukrainase rrëfen sulmet

Ushtria e Ukrainës tha të dielën se forcat e saj zmbrapsën një sulm në zonën e Blahodatnes në pjesën lindore të rajonit të Donetskut, ndërsa grupi mercenar rus Wagner tha se kishte marrë kontrollin e fshatit.

“Njësitë e Forcave të Mbrojtjes të Ukrainës zmbrapsën sulmet e pushtuesve në zona të Blahodatnes në rajonin e Donetskut,” tha Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës në raportin e përditshëm të mëngjesit, duke iu referuar luftimeve të së shtunës.

Grupi Wagner, i përcaktuar nga Shtetet e Bashkuara si organizatë kriminale ndërkombëtare, tha në Telegram të shtunën se njësitë e tij kishin marrë kontrollin e Blahodatnes. Me nxehjen e luftimeve në rajonin e Donetskut, ka qenë e paqartë se cila palë e ka pasur kontrollin, veçanërisht rreth qytetit Bakhmut ku javët e fundit janë zhvilluar disa nga luftimet më të rënda të luftës.

Grupi Wagner ka bërë edhe më herët pretendime të parakohshme për fitore në fushëbetejë.

Ukraina ka thënë se ofensiva ruse në Bakhmut nuk ka arritur kulmin, por situata përgjatë vijës së frontit ka qenë gjithnjë e më e vështirë.