Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin
x

Bota

Ikën “Ciara” vjen “Dennis”, nuk gjendet qetësi nga stuhitë e fuqishme

Ikën “Ciara” vjen “Dennis”, nuk gjendet qetësi

Moti në Britani nuk gjen qetësi. Pas “Ciara”-s, që bëri shumë dëme, vendi pritet të goditet në fundjavë nga një tjetër stuhi, që është emërtuar si “Dennis”.

Zyra Meteorologjike bëri të ditur se stuhia “Dennis” pritet të jetë me erëra të forta dhe shi të rrëmbyeshëm, por jo aq e fuqishme sa “Ciara”.

Stuhia pritet të godasë një pjesë të Anglisë dhe Uellsit, të shtunën, që parashikohet të shkaktojë përmbytje.