BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Bota

Ikën Richard Grenell, John Ratcliffe konfirmohet shef i ri i Inteligjencës Amerikane

Ikën Richard Grenell, John Ratcliffe konfirmohet shef i ri i

Senati amerikan konfirmoi John Ratcliffe si shefin e ri të Inteligjencës Kombëtare.

Kongresisti nga Teksasi u konfirmua në Senatin e ndarë. Ai mori 49 vota pro dhe 44 kundër.

Në këtë post deri tani ishte i komanduar Richard Grenell, që është edhe ambasador në Gjermani, si dhe i dërguar special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi.

Vetë Grenell e uroi menjëherë Ratcliffen. “Urime Ratcliffe, do të jesh drejtori më i mirë i Inteligjencës Kombëtare ndonjëherë”.

Më të lexuarat