BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Bota

Incidente të rënda/ Protesta e pazakontë në Selanik për shkak të izolimit, gratë 'lënë nam' në mes të qytetit, heqin rrobat dhe dalin lakuriq, qytetarët mbeten pa fjalë (FOTO)

Incidente të rënda/ Protesta e pazakontë në Selanik për

Në Greqi situata e pandemisë është tepër e rënduar, ku numri i personave të infektuar dhe i atyre që nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin vazhdon të mbetet në nivele të larta.

Qeveria ka vendosur që Selanikun ta fusë në izolim të plotë, kjo ka irritur qytetarët që kanë shfaqur revoltë duke vërshuar nëpër rrugët e qytetit.

Incidente të rënda/ Protesta e pazakontë në Selanik për

Një vajzë hoqi bluzën në protestën për bllokimin në Selanik.
Gratë në këtë qytet kanë zgjedhur që të protestojnë duke hedhur rrobat e tyre. Para një jave një grua doli e zhveshur për të protestuar,  ndërsa të dielën në mbrëmje në qendër të qytetit, një grua tjetër u gjet duke ecur pa rroba.

Incidente të rënda/ Protesta e pazakontë në Selanik për

Sot, një incident tjetër që ndodhi në të njëjtën ditë në Selanik.

Kështu që një vajzë e re i la kalimtarët dhe ata përreth saj me gojën hapur, pasi në një formë reagimi ajo ngriti bluzën dhe zbuloi gjoksin e saj.