BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Bota

Incidenti i dytë brenda një muaji, panik nga qytetarët në tunelin hekurudhor

Incidenti i dytë brenda një muaji, panik nga qytetarët në

Rreth 1500 pasagjerë janë evakuar nga një tunel hekurudhor në Hong Kong pas prishjes së papritur të trenit — në incidentin e dytë të këtij lloji brenda një muaji. Zyrtarët thanë se lidhjet mes dy vagonëve ishin thyer çka solli ndalimin e shërbimit duke shkaktuar ndërprerjen e udhëtimit të linjës Tseung Kwan O, në Hong Kong. Shërbimet kishin nisur pas disa orësh, raportonin autoritetet.Korporata hekurudhore MTR tha se treni ishte larguar nga binarët pas avarisë, por nuk përmendi dalje nga shinat.Foto e video të shpërndara në rrjet tregonin qindra pasagjerë që ecnin mes tunelit drejt stacionit Tseung Kwan O që ishte vetëm disa dhjetra metra larg. Pasagjerët udhëhiqeshin në ecjen e tyre në tunel nga një punonjës i hekurudhave.

“Tani do të vonohem për të shkuar në punë,” tha një udhëtare e quajtur Lam për mediat e Hong Kong. “Ka shumë njerëz që po presin për autobusët zëvendësues, mund të duhen deri në 15 minuta për të marrë një”, ankohej gruaja.

Kompania shtetërore tha se kishte furnizuar shpejt autobusët zëvendësues për pasagjerët, por ata ankoheshin se kaosi dhe ecja brenda tunelit i bëri të ndjehen keq. Policia tha se dy gra ishin dërguar në spital ku kishin marrë trajtim për stres. Kjo është hera e dytë brenda një muaji që trenat bllokohen në Hong Kong pas daljeje të pjesshme nga binarët dy javë më parë në Yau Ma Tei që solli një operacion të gjerë të zjarrfikësave dhe policisë.