BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x

Bota

Incidenti i fluturimit MH17 Malaysia Airlines, Ukraina akuzon Putin, ja vendimi që pritet të merret për presidentin rus

Incidenti i fluturimit MH17 Malaysia Airlines, Ukraina akuzon Putin, ja vendimi

Zyrtarët ukrainas kanë bërë me dije se do të përdorin të gjitha rrugët ligjore ndërkombëtare për të sjellë Vladimir Putinin para drejtësisë pas raporteve se ai miratoi furnizimin e një sistemi raketor që rrëzoi fluturimin MH17 të Malaysia Airlines.

Prokurori i përgjithshëm i Ukrainës Andriy Kostin tha të mërkurën se rrugë të tilla po shqyrtohen pasi presidenti i Federatës Ruse nuk mund të ndiqet penalisht në gjykatat kombëtare.

Një arsye për këtë, tha ai, është për shkak të vështirësive në marrjen e provave, ndërsa ka rregulla në të drejtën ndërkombëtare të cilat mund t’i mbrojnë zyrtarët nga ndjekja penale nëse ata kanë vepruar në emër të shtetit.

Një ekip ndërkombëtar ka thënë se “ka indicie të forta” se Putini ka nënshkruar personalisht një vendim për të lejuar një sistem raketor rus në Ukrainë përpara se të përdorej për të rrëzuar MH17 mbi lindje të vendit në vitin 2014.