BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x

Bota

Infermierja bën veprimin e pazakontë, i injekton gabimisht 6 doza të vaksinës Phizer 23-vjeçares

Infermierja bën veprimin e pazakontë, i injekton gabimisht 6 doza

Një grua e re italiane po monitorohet në spital pasi ka marrë aksidentalisht gjashtë doza të vaksinës kundër COVID-19 të Pfizer-BioNTech.

Mediat italiane thanë se pas gabimit, një grua 23-vjeçare u vu nën vëzhgim në Massa, Toskanan qendrore, përcjell Telegrafi.

Ajo ishte në gjendje të mirë pasi mori lëngje dhe paracetamol pas injeksionit të dielën, njoftoi agjencia e lajmeve AGI.

Sipas AGI, një infermiere injektoi gabimisht në krahun e saj një shishkë të tërë të vaksinës, në vend të vetëm një doze.

Në një njoftim për shtyp, spitali në Massa konfirmoi se një grua e re “ishte inokuluar me një shishkë të tërë vaksine”.

Studimet e mëparshme për të testuar mbidozat e vaksinës Pfizer ishin të kufizuara në vetëm katër doza, tha AGI.

Meqenëse nuk ka njohuri historike të personit që i jepen gjashtë doza, pacienti po mbahet nën vëzhgim nga afër.

Incidenti është raportuar gjithashtu në Agjencinë Italiane të Barnave (AIFA). Mbidozat e vaksinës Pfizer-BioNTech janë raportuar më parë në Gjermani, Australi dhe Shtetet e Bashkuara.