BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Bota

Infermierja tronditet kur zbulon çfarë bëri një qytetar menjëherë pas injektimit të dozës së parë të vaksinës anti-Covid

Infermierja tronditet kur zbulon çfarë bëri një qytetar

Njerëzit përdorin shushunja për të nxjerrë vaksinën anti-Covid nga trupi.

Një infermier tregon rastin e një qytetari i cili për të mos bërë teste PCR të cilat tashmë kërkohen në çdo ambjent u vaksinua. Por sapo doli nga spitali ai vendosi një shushunjë tek vendi i vaksinimit.

‘Kjo ishte ngjarja më tronditëse e jetës time’ shkruan infermieri në postimin e tij.

”Nuk ka asnjë mënyrë për të hequr vaksinën nga trupi. Metoda të tilla janë të pakuptimta. Ju vetëm mashtroni veten. Njerëzit nuk duhen të përdorin metoda të tilla. Ndjekësite mi më treguan se një person përgatit dhe jep një përzierje në shtëpi për ata që janë vaksinuar për ta nxjerr jashtë trupit. Të gjitha këto janë kurthe për para’ është shprehur profesori turk Güner Sönmez.

Ndërsa specialisti i Shëndetit Publik në Turqi Prof. Dr. Mehmet Zencir duke deklaruar se praktika të tilla janë të pakuptimta, tha se nuk do të ishte e mundur të hiqet vaksina nga trupi.

“Nëse kulloni të gjithë gjakun ose të gjithë palcën e eshtrave, kjo punë mund të bëjë efekt” tha Prof. Zencir duke shtuar se : “Çdokush me një arsim mjekësor e di se kjo nuk është e mundur. Është një gjë shumë shqetësuese”.