BREAKING NEWS

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e Posaçme merr vendimin për Nuredin Dumanin, pasi ‘zbërtheu’ prapaskenat e errëta të bandave që veprojnë në vendin tonë

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e
x
BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x

Bota

Informacioni i inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes alarmon Ukrainën: Rusia mund të na sulmojë në çdo moment, ka gati...

Informacioni i inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes

Ukraina ka ngritur alarmin se Rusia ka gati forcat në kufirin e saj për ta sulmuar atë në çdo kohë . Sipas vlerësimit të fundit të inteligjencës të Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës Rusia tani ka vendosur më shumë se 127,000 trupa në gatishmëri të cilat mund të përdoren për të sulmuar Ukrainën.“Forca e plotë e grupit tokësor RF AF (Forcat e Armatosura të Federatës Ruse) në drejtim të Ukrainës është mbi 106,000.  Së bashku me komponentin e detit dhe ajrit, numri i përgjithshëm i personelit është mbi 127,000 ushtarakë,” thuhet në vlerësimin e inteligjencës ushtarake ukrainase, transmeton CNN.

Ukraina beson se Rusia “po përpiqet të ndajë dhe dobësojë Bashkimin Evropian dhe NATO-n”.

Veprimet e Rusisë synojnë gjithashtu kufizimin e aftësive të Shteteve të Bashkuara, thuhet në vlerësim, “për të garantuar sigurinë në kontinentin evropian”.

Vlerësimi vjen pasi të tre raundet e bisedimeve diplomatike midis Rusisë dhe Perëndimit që synonin uljen e tensioneve dhe zgjidhjen e krizës nuk arritën të jepnin asnjë rezultat deri më tani.

 

Më të lexuarat