BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Ish-kryebashkiaku i njohur dënohet me 92 vite burg, ja për çfarë akuzohet

Ish-kryebashkiaku i njohur dënohet me 92 vite burg, ja për

Jose Luis Avarca, një ish-kryetar bashkie në Iguala ( Meksikën jugore) u dënua të mërkurën me 92 vjet burg për rrëmbimin e  gjashtë personave në vitin 2013  dhe për përfshirje në zhdukjen e 43 studentëve në vitin 2014.

Ish-kryebashkiaku i njohur dënohet me 92 vite burg, ja për

Ish-kryetari i bashkisë, 62 vjeç, u shpall fajtor në gjyqin për rrëmbimin në maj 2013 të gjashtë drejtuesve të komunitetit në komunën e tij. Midis tyre ishte Arturo Hernández Cardona, një drejtues i një organizate fermerësh, i cili u gjet i vdekur disa muaj më vonë.

Avarka ishte ende kryetar bashkie kur, natën e 26-27 shtatorit 2014 në Iguala, 43 nxënës të shkollës në Ayotchinapa u zhdukën, një rast që vazhdon të mos zgjidhet plotësisht dhe shkaktoi një protestë të madhe si në Meksikë ashtu edhe ndërkombëtarisht.

Avarka u arrestua në nëntor 2014, pasi dyshohet se ishte i përfshirë në zhdukjen e studentëve. Që atëherë ai ka qenë në burg.