BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Ish- kryeministri Draghi bën paralajmërimin e frikshëm: Do të vinte fundi i Europës nëse...

Ish- kryeministri Draghi bën paralajmërimin e frikshëm: Do

Mario Draghi është rikthyer pas një mungese të gjatë nga skena publike, duke folur për të ardhmen e luftës në Ukrainë dhe unitetin e Europës.

“Rusia duhet të mposhtet ose do të jetë fundi i Europës. Një triumf për Putinin ose një “ekuilibër i paqëndrueshëm” në luftën në Ukrainë do të ishte jashtëzakonisht i rrezikshëm për Bashkimin Europian,” theksoi Draghi në fjalimin e tij të parë publik që nga tetori i kaluar.

Siç theksoi ish-kryeministri italian në fjalimin e tij në Kembrixh, Massachusetts, lufta në Ukrainë tregoi unitetin e BE-së në mbrojtjen e vlerave themelore dhe mbizotërimin nga shtetet anëtare të interesave të tyre kombëtare.

Ky unitet do të jetë vendimtar në të ardhmen, veçanërisht në drejtim të “formësimit të Bashkimit për të përfshirë Ukrainën, vendet e Ballkanit dhe ato të Europës Lindore” dhe organizimin e një sistemi europian të mbrojtjes që do të jetë plotësues i NATO-s.

Sipas Draghit, pasojat gjeopolitike të një konflikti të zgjatur në Europën Lindore janë të një rëndësie të madhe dhe kërkojnë përgatitje adekuate. Para së gjithash, BE-ja duhet të jetë e gatshme të forcojë aftësitë e saj mbrojtëse.

Së dyti, Ukraina duhet të jetë pjesë e NATO-s.

Së treti, ne duhet të përgatitemi për ndryshimin e ekonomisë globale”, tha ai.

Më të lexuarat