BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

Ish-presidenti rus merr vendimin për armët bërthamore

Ish-presidenti rus merr vendimin për armët bërthamore

Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev, ditën e sotme ka evokuar përdorimin e armëve bërthamore, duke përjashtuar paraprakisht mundësinë e sanksioneve kundër Moskës nga drejtësia ndërkombëtare, në një kohë kur Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) po heton krimet e dyshuara të luftës të kryera në Ukrainë.

“Vetë ideja për të ndëshkuar një vend që ka arsenalin më të madh bërthamor në botë është në vetvete absurde. Dhe kjo potencialisht krijon një kërcënim për ekzistencën e njerëzimit”, shkroi në Telegram nënkryetari aktual i Këshillit të Sigurimit të fuqishëm Rus. Medvedev më pas sulmoi SHBA-në, duke e akuzuar se donte ta nxirrte Rusinë para gjykatave ndërkombëtare, ndërkohë që Uashingtoni nuk është dënuar kurrë për luftërat e tij të zhvilluara në mbarë botën dhe që, sipas eksponentit rus, shkaktoi 20 milionë të vdekur.

Nga viti 2008 deri në vitin 2012, kur Vladimir Putin u largua për pak kohë nga Kremlini, Medvedev, i cili ishte gjithashtu kryeministër nga 2012 deri në 2020, është vendosur si një nga kritikët më të zjarrtë të vendeve perëndimore që nga fillimi i ofensivës ruse në Ukrainë.

Tashmë, ai  është një pajtimtar i deklaratave të bujshme, si për shembull, ka përcaktuar kundërshtarët e Rusisë si "bastardë" dhe "të degjeneruar".