Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ishte me pushime, shpallet i zhdukur këngëtari i njohur

Postuar: 10/09/2018 - 12:28

Këngëtari i njohur i “Heartbeat” dhe “You drive me crazy”, Daniel Kueblboeck është shpallur i zhdukur.

Këngëtari gjerman ndodhej me pushime në një anije kur është hedhur në det në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, por nuk ka dalë më në sipërfaqe. 33-vjeçari po bënte këtë udhëtim nga Hamburg në New York.

Tabloidi gjerman Bild njoftoi se një dëshmitar okular pa që dikush u hodh nga kuverta e anijes. Një zëdhënës i linjës së lundrimit Aida Cruises tha për mediat se kapiteni dhe ekuipazhi kanë nisur operacionet e nevojshme të shpëtimit.

Daniel Kueblboeck u bë i famshëm pas pjesërmarrjes në versionin gjerman të Pop Idol.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2019 - 08:46

Trupi i një vajze që u zhduk 18 vjet më parë, është gjetur në shtëpinë e familjes.

Postuar: 19/02/2019 - 08:19

Një lajm i pazakontë ka ardhur për një ndër politikanët më të njohur.

Postuar: 18/02/2019 - 22:37

Nëse vazhdimisht jemi mësuar t’i shohim serbët dhe tifozë të shumë në liga të ndryshme ev

Postuar: 18/02/2019 - 22:20

Një arkivol i lashtë egjiptian po bënte dje rrugën e kthimit nga Muzeumi prestigjioz i artit në

Postuar: 18/02/2019 - 22:05

Policia e New York është duke hetuar pretendimet se oficerët e saj kanë marrë urdhrin për të që

Postuar: 18/02/2019 - 21:53

Vrasësi italian i dy shqiptarëve për hakmarrje në 2012, që kishte marrë arratinë pas gjyqit, ës

Postuar: 18/02/2019 - 19:17

Samiti i pritur i katër vendeve evropiano-qendrore të njohura si Grupi Visegrad (V4) në Izrael,