Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

ISIS i shtohet një tjetër kundërshtar i fortë, Gjermania i bashkohet koalicionit, parlamenti voton pro sulmeve

ISIS i shtohet një tjetër kundërshtar i fortë, Gjermania i bashkohet koalicionit, parlamenti voton pro sulmeve

Postuar: 04/12/2015 - 12:16

Gjermania i është bashkuar sot koalicionit anti-ISIS, i përbërë nga 60 vende. Pas parlamentit britanik, edhe parlamenti gjerman ka miratuar sulmet ndaj ISIS në Siri.
 
Ditën e sotme, parlamenti ka votuar për t'u bërë pjesë e këtij koalicioni.
 
Ndërkohë, kërkesa për të sulmuar ISIS Gjermanisë i është bërë nga Franca, pas sulmeve të 13 nëntorit në Paris.
 
Pro sulmeve kanë qenë 445 deputetë, 146 kanë qenë kundër dhe 7 kanë abstenuar. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 11:42

Fotoja shokuese e një babai me të bijën 2 vjeçare që u mbytën në Rio Grande ndërsa përpiqeshin të kalonin kufirin mes Meksikës së SHBA, duke shmangur muret, ka tronditur opinionin publik në SHBA.

Postuar: 26/06/2019 - 09:07

Deklaratave të presidentit iranian Hassan Rouhani, i cili komentoi sanksionet e fundit të imponua

Postuar: 26/06/2019 - 07:26

Presidenti amerikan Donald Trump ka përshkallëzuar dje kërcënimet e përdorimit të forcës kundër I

Postuar: 25/06/2019 - 19:58

SHBA, Izraeli dhe Rusia kanë arritur marrëveshje rreth shumicës së çështjeve sa i përket zgjidh

Postuar: 25/06/2019 - 19:48

Të premten e ardhshme Këshilli Federal do të trajtojë paketën e migracionit.

Postuar: 25/06/2019 - 19:34

Ministri i Jashtëm i Kubës, Bruno Rodríguez tha sot se autoritetet e vendit shprehin mbështejen

Postuar: 25/06/2019 - 18:52

Parashikuesit e motit bënë shaka teksa thanë se “ferri po vjen” në Europë, duke qen