Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

ISIS tmerron Botërorin, publikon foton e Mesit dhe Ronaldos pa koka

Postuar: 17/05/2018 - 16:03

Celulat e ISIS kanë publikuar një foto virale gjatë ditës së sotme, duke tmerruar gjithë botën e futbollit në këtë mënyrë . Në foto duken dy ushtarë të shtetit Islamik duke prerë kokën Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos. Sipas The Sun, ISIS ka vendosur që të organizojë një sulm me përmasa tragjike muajin tjetër në Rusi në çeljen e Kupës së Botës 2018. Në diçiturën e fotos shteti islamik ka shkruar: “Gjaku juaj do të mbulojë tokën”, ndëkohë që të njëjtën gjë e kanë ilustruar edhe në foto, ku shfaqen dy futbollistët më me impakt në botë të shtrirë në fushën e blertë. Sakaq ende nuk ka një reagim zyrtar nga organizatorët e kampionatit.

lionel-messi-cristiano-ronaldo-world-cup-isis-threat-russia-2018-propaganda-terror-attack-1333489.png

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 23:18

 Të paktën 28 persona kanë mbetur të plagosur pasi një tramvaji në Lisbonë, Portugali ka dalë nga shinat dhe u rrokullis drejt turistëve.

Postuar: 14/12/2018 - 22:03

Një djalë 3-vjeçar u mbyt brenda një makine larëse pasi motra e tij e mbylli brenda.

Postuar: 14/12/2018 - 21:21

La ndërruar jetë në spital gazetari 28 vjeçar italian Antonio Megalizzi.

Postuar: 14/12/2018 - 19:21

Diamanti më i madh i gjetur ndonjëherë në Amerikën e Veriut është nxjerrë së fundmi nga miniera

Postuar: 14/12/2018 - 19:16

Një burrë është arrestuar në Lecce, Itali, me akuzën se ka përdhunuar për 20 vjet vajzën e tij, e

Postuar: 14/12/2018 - 17:54

 Prokurorët spanjollë kanë akuzuar sot për evazion fiskal këngëtaren kolumbiane dhe filant

Postuar: 14/12/2018 - 17:43

Rusia ka çuar sot në dhomën e ulët e parlamentit Duma ligjin për autonominë e segmentit rus të