Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Itali, Di Maio kundër aleatit: Salvini do nënshkruajë akord me Berlusconi

Postuar: 13/08/2019 - 15:36

Kreu i Lëvizjes 5-Yje Luigi do Maio deklaroi sot se aleati i tij aktual në pushtet Matteo Salvini, do të rinjgjallë aleancën e tij me partinë e Silvio Berlusconi, Forza Italia pas tërheqjes së mbështetjes për qeverinë e kryeministrit Giuseppe Conte, duke argumentuar se kjo eshte e padrejte.
 
    "Sot ose nesër Berlusconi e Salvini do të takohet në zyrë noteriale për të ringjallur aleancën e vjetër," tha Di Maio, i cili është gjithashtu ministër i punës dhe i industrisë. 
 
"Kësaj i thonë të rikthehesh në të kaluarën. Po me marrëveshjen aktuale çfarë do të ndodhë? Slavini po i shet Legën Berlusconit – siç bëri (Umberto) Bossi në 1996 – dhe më pas Berlusconi mund të shesë deputetët e tij në këmbim të disa posteve me krerët e partive. Unë i them votuesve të Lega-s, ky është ndryshimi që dëshironit?”, ankohej kreu i 5-Yje Di Maio.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min