Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Itali, Senati shtyn mocionin e mosbesimit, detyron Salvinin të presë

Postuar: 13/08/2019 - 15:28

Zv. kryeministri italian Matteo Salvini me shumë gjasa do të detyrohet të presë edhe një javë për votën e mosbesimit ndaj qeverisë aktuale dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja, teksa liderët e Senatit nuk ranë dakord sot paradite për datën e votës së mocionit që mund të rrëzojë koliacionin aktual në pushtet.
 
Sot në mbrëmje senati do të mblidhet përsëri për të caktuar datën, ndërsa pritet që kryeministri  Giuseppe Conte të ftohet më 20 gusht të japë opinionin e tij në një fjalim në Senat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min