BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Bota

Italia vihet në alarm/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën një tjetër pacient i prekur nga koronavirusi

Italia vihet në alarm/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën një

Ka shkuar në 12 numri i personave që kanë humbur jetën në Itali, nga koronavirusi. Një i moshuar, 70-vjeç, nuk i ka mbijetuar dot virusit.

I moshuari ka vdekur në Emiglia-Romanga  dhe dyshohet se vuante edhe nga sëmundje të tjera. 11 të moshuar të tjerë kanë humbur jetën në Itali, të gjithë nga zonat e Lombardisë dhe Venetos në Itali, aty ku dhjetra komuna janë vendosur në karantinë.

Në Itali me koronavirus janë infektuar 374 persona të tjerë. Situata vijon të jetë alarmante, ku shkollat janë mbyllur, është pezulluar transporti në zonat e prekura dhe 6 ndeshje të Seria A do të zhvillohen pa tifozë.

Më të lexuarat