BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Bota

Italia e vendosur kundër pandemisë, vihen gjoba të majme për ata që nuk respektojnë rregullat

Italia e vendosur kundër pandemisë, vihen gjoba të majme për

Gjobat deri në 500 euro për ata që nuk mbajnë maskë dhe doreza në rrugë dhe kapen duke ndotur me to ambientet e përbashkëta publike.

Kjo është masa e fortë që parashikohet në qarkoren e nxjerrë nga kryebashkiakja e Romës, Virginia Raggi kundër shpërfilljes së masave mbrojtëse individuale.

Pas përdorimit, ato duhet të hidhen në koshat e diferencimit të mbeturinave, thuhet në rregullore.

"Në këto muaj të një emergjence shëndetësore të lidhur me koronavirusin, operatorët tanë ekologjikë kanë raportuar në mënyrë të përsëritur se ata duhet të mbledhin doreza dhe maska ​​të përdorura, të hedhura në tokë nga njerëz të pacivilizuar", tha Raggi.

Më të lexuarat