BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Bota

Italia heq karantinën nga 15 maji, zbardhet vendimi i fundit, kriteret që duhet të plotësoni për të kaluar kufirin

Italia heq karantinën nga 15 maji, zbardhet vendimi i fundit, kriteret

Italia do të heqë karantinën që nga java tjetër, saktësisht 15 maj. Ky vendim vlen për udhëtarët që vijnë nga vende të Bashkimit Europian, Britania e Madhe dhe Izraeli.

Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio dhe ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza thanë se kjo është një pikë kthese e rëndësishme për turizmin pasi shpresojnë që t'i kthehet normalitetit gjatë verës duke pritur turistë të huaj. Të gjithë udhëtarët që do të hyjnë në tërritorin italian duhet të kenë me veten tamponin të bërë brenda 24 orëve me përgjigje negative ose një pasaportë vaksine.