BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Bota

​Italia jep lajmin fantastik për luftën ndaj koronavirusit/ Nis sot për herë të parë tek njeriu

​Italia jep lajmin fantastik për luftën ndaj koronavirusit/ Nis sot

Është bërë e ditur se Italia nisi sot eksperimentimin tek njeriu të vaksinës anti-Covid prodhuar nga kompania bio-tecnologjike italiana ReiThera.

Vaksina do të eksperimentohet tek 90 persona të shëndetshëm.

45 do të jenë në moshës nga 18 vjeç deri në 55 vjeç e 45 të tjerë nga 65 vjeç deri në 85 vjeç.

Vaksina do të eksperimentohet në 6 grupe nga 15 persona të cilat do të marrin nga 3 doza te saj.

Elsperimentimi do të kryhet ne Instutin e Sëmundjeve Infektive Spallanzani në Romë e mbështëtet nga Ministria Italiane e Shëndetësisë e nga sistemi shëndetësor i rajonit te Lazios.

Më të lexuarat