BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Bota

Italia kalon kuotën e 32 mijë viktimave, shënohet rritje e lehtë ndër të infektuarit me Covid-19, shtohen të shëruarit

Italia kalon kuotën e 32 mijë viktimave, shënohet rritje e

Në përditësimin e Emergjencave Civile për azhurnimin e bilancit të pandemisë u njoftua për 130 viktima, në 24 orë, duke bërë që Italia ta kalojë shifrën 32 mijë, 32.616 jetë të humbura nga koronavirusi.

Rastet e reja me virusin janë rritur pak krahasuar me një ditë më parë. Nga 642 të djeshmet sot u regjistruan 652, për një total prej 228.658, ku përfshihen aktualisht të prekurit, viktimat dhe të shëruarit.

Numri i të shëruarve nga pandemia në Itali është rritur në 36.720, 2160 më shumë se një ditë më parë.

Më të lexuarat