BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Bota

Italia më pak viktima se Shqipëria

Italia më pak viktima se Shqipëria

Në 24 orët e fundit, të infektuarit e rinj me COVID-19 në Itali janë 386.

Lajmi i mirë vjen nga bilanci i viktimave, që përgjysmohet dhe sot kalon nga 6 në 3.

Rajoni më i goditur është tashmë Veneto, i pasuar nga Lombardia dhe Emilia Romagna në veri por edhe Sicilia.

Totali i të vdekurve shkon në 35132 persona.