BREAKING NEWS

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës dhe lëshon paralajmërimin e frikshëm për COVID-19: Kostoja mund të bëhet marramendëse!

“Jam e tmerruar”, ministrja Manastirliu publikon foton e Bashës
x

Bota

Italia merr ndihmën më të vyer, dhjetëra pacientë do të kurohen në shtetin që i hapi dyert në kohë të vështira

Italia merr ndihmën më të vyer, dhjetëra pacientë do

“Spitalet gjermane do të marrin mbi të paktën 47 pacientë nga Italia, në një shfaqje të solidaritetit europian”, -tha ministri gjerman i Jashtëm, Heiko Maas, shkruan “Reuters”.

“Ne mbështesim miqtë tanë italianë. Mund ta kalojmë këtë vetëm së bashku”, -tha Maas.

Përpara rritjes së pritshme të infeksioneve lokale, për të cilat po përgatiten autoritetet gjermane, grupi i parë nga gjashtë pacientë italianë mbërritën të martën në Leipzig.

North Rhine-Westphalia në Gjermaninë perëndimore gjithashtu ka njoftuar se do të marrë mbi 10 pacientë italianë në ditët në vijim.