BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Bota

Italia ndryshe nga Spanja, 11 viktima nga koronavirusi dhe 181 raste të reja

Italia ndryshe nga Spanja, 11 viktima nga koronavirusi dhe 181 raste të

Në Itali sot u shënuan 11 viktima nga koronavirusi.  

Numri i të infektuarve, 181 kundër 170 të bilancit të mëparshëm, ku ndikon gjithsesi një numër më i madh testimesh.

Lombardia, rajoni më i goditur nga epidemia në vendin fqinj, pas 4 ditë qetësie i rikthehet viktimave, ndërkohë që shtohen edhe rastet, 54.

Në Itali personat pozitivë në këtë moment janë 12.609, ku prej tyre 40 janë në terapi intensive dhe 749 ndodhen të shtruar në spital, ndërkohë që janë 11.820 personat në vetë-izolim shtëpiak.

Viktimat nga fillimi i pandemisë në Itali shkojnë në 35.123.