BREAKING NEWS

"Pas 5 qershorit i hedhim në llogari paratë edhe për ata që nuk kanë aplikuar"/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

"Pas 5 qershorit i hedhim në llogari paratë edhe për ata
x

Bota

Italia në luftën më të madhe shëndetësore, vjen ndihma e bekuar nga Selia e Shenjtë

Italia në luftën më të madhe shëndetësore, vjen

Italia është një ndër vendet më të prekura nga pandemia më e rëndë që ka goditur globin në 100 vitet e fundit, me mbi 80 mijë të infektuar dhe 8215 viktima.

Papa Françesku i dha 30 respiratorë strukturës “Elemosineria Apostolica”, që të mund t’i shpërndajë në strukturat spitalore në zonat më të prekura nga Covid-19.

Sipas “Elemosineria”, strukturat ku do të shpërndahen do të bëhen të dituar në ditët në vijim.